plakat

7. Cracovia Półmaraton Królewski

Siódma edycja imprezy organizowanej w Krakowie od 2014 roku, na zakończenie sezonu biegowego. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety – w TAURON Arenie Kraków.
Cracovia Półmaraton Królewski stwarza szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Pierwsza odsłona Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie.

W 2019 roku, już po raz piąty z rzędu, uczestnicy wyruszyli na trasę sprzed TAURON Areny Kraków, a finiszowali na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Bieg ukończyły 8363 osoby z 8437, które wystartowały. Triumfowali Etiopczyk Enyew Mekonnen i Kenijka Betty Lembus. Oboje ustanowili nowe rekordy trasy – 1:01.34 i 1:10.48. Półmaratonowi towarzyszył bieg na 5 km pod nazwą „Olimpijska 5-tka”, który został zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku w Krakowie. Wzięli w nim udział m.in. brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata na dystansie 1500 m Marcin Lewandowski i czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski.

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »