Biegam z czystą przyjemnością – 2. edycja

To pierwszy event w historii polskich imprez masowych, który powstał z idei dbania o czysty sport. To projekt charytatywny łączący światy sportu zawodowego i amatorskiego, w którym ważne są cele: wsparcie finansowe sportowców, zaktywizowanie Polaków do ruchu w pandemii oraz edukacja o negatywnych skutkach dopingu.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dla uczestników biegu przewidziano 999 pakietów i trasę do pokonania na dystansie 9999 metrów. Bieg wirtualny zaczyna się o północy 9 kwietnia i kończy się o 23.59. Będzie też możliwość wybrać jedno z 9. miejsc w Polsce, gdzie bieg odbędzie się w wersji stacjonarnej. Tam osobiście będzie można odebrać pakiet startowy. Osoby, które będą biegać indywidualnie otrzymają, na terenie Polski, przesyłkę z pakietem.

Pakiet startowy będzie kosztował 29.99 zł. Pozostanie także możliwe wpłacenie wyższych kwot, jeśli uczestnicy biegu tak zdecydują. W pierwszej edycji, dzięki uczestnikom, zebrano blisko 35 tys. zł., które w całości przekazano na pomoc sportowcom po kontuzjach. Cel charytatywny 2. edycji wydarzenia zostanie ogłoszony w styczniu 2022 roku.

Niezmiennie najważniejszym przesłaniem wydarzenia jest zaproszenie uczestników do mądrego i odpowiedzialnego uprawiania sportu. Okazuje się bowiem, że świat sportu amatorskiego narażony jest na te same pokusy, co sport profesjonalistów. A przecież sport amatorski powinien być uprawiany, nie dla wyników a dla czystej przyjemności!

W pierwszej edycji zainteresowanie wydarzeniem przerosło wszelkie oczekiwania. Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegu jest Polska Agencja Antydopingowa. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wychowanie przez Sport. Wydarzenie odbędzie się w ramach akcji Play True Day organizowanego przez Światową Agencję Antydopingową.

Szczegóły na stronie https://biegamzczystaprzyjemnoscia.pl/

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »