Bieg Filmowe Soplicowo

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowo klimatyczny Bieg Filmowe Soplicowo podczas którego odbędzie się także marsz Nordic Walking Biuro zawodów, Start oraz meta usytuowane będą w skansenie Filmowe Soplicowo. Bieg odbędzie się w piękny czerwcowy wieczór w piątek 17 czerwca 2022 roku o godz. 19.00 i zapoczątkuje sportowy weekend w Cichowie. Urokliwa trasa poprowadzona będzie wokół skansenu i częściowo nad jeziorem. Będzie miała dwie pętle po 2,5km. Trasa biegu będzie taka sama jak trasa etapu biegowego podczas sobotniego triathlonu i to doskonała okazja także dla osób startujących w triathlonie do treningu i zapoznania się z trasą.

Zapraszamy do Cichowa nie tylko w sobotę, ale na cały weekend. Tegoroczne hasło to: Bliżej natury, sportu i kultury. W spokojnym i cichym Cichowie blisko natury będziecie na pewno. A jeszcze bliżej sportu może być każdy i to już w piątek 17 czerwca. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy was na Bieg Filmowe Soplicowo.

O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 24 lata temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku. Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was start i metę.

BIEG FILMOWE SOPLICOWO.

Bieg i marsz nordic walking 5km

Żurek staropolski na mecie

Zachęcamy zawodników do przebrania się w stroje z epoki „Pana Tadeusza”

Będzie wesoło i sportowo

Po biegu atrakcja kulturalna

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »