OCHOTNICA MTB 4 TOWERS

       Małopolska Ochotnica MTB 4Towers, to wyjątkowe wydarzenie na rowerowej mapie polskiego MTB. Będzie to już VI edycja najtrudniejszego wyścigu etapowego dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce, a jednocześnie najpiękniejszą. Otoczona ze wszystkich stron pasmami Gorców: z północy pasmem Gorca , a od południa pasmem Lubania, natomiast u wejścia do doliny wije się przepiękny Dunajec rozgraniczający Gorce od Beskidu Sądeckiego. Całej tej doliny strzegą tytułowe 4 wieże zlokalizowane na najwyższych w okolicy szczytach: Koziarz 943m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m. Natomiast między nimi istnieje ponad 130km wytyczonych tras rowerowych „Enklawy aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”. Z Ochotnicy Górnej pochodzi jedna z najlepszych na świecie „kobiet na szosie” Kasia Niewiadoma, która pierwsze kroki stawiała na Ochotnickich podjazdach. To tutaj znajdziecie najsztywniejsze szosowe podjazdy po asfalcie w Polsce: Twarogi, Skałkę, Studzionki, po których został wytyczony szlak rowerowy Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge.  Jadąc nimi zadacie sobie pytanie jak oni wylali tam asfalt… sami nie wiemy, ale jest i chwała im , bo inaczej było by „butowanie”, chociaż i tak dla wielu to wielkie wyzwanie!  Już wiecie dlaczego wybraliśmy to miejsce na etapowy wyścig MTB?, po prostu piękne polskie Gorce, których nie da się zjechać w jeden dzień, pełne potoków, pięknych widoków z TATRAMI w tle, a do tego jezioro Czorsztyńskie i przełom Dunajca w Tylmanowej.

        Na wytyczonych trasach czeka na Was prawdziwa esencja ścigania w górach w myśl idei „PURE MTB”. W trakcie pięciu edycji MTB 4 Towers urosło już do rangi największego wyzwania w kolarstwie górskim jakie możecie znaleźć w Polsce. Nasi uczestnicy, Ci co się odważyli zmierzyć z wymagającymi gorczańskimi szlakami chwalą też nasze podejście do organizacji zawodów, gdzie to Wy uczestnicy jesteście najważniejsi i staramy się zapewnić Wam prawdziwy góralski klimat i pokazać gościnność mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna!

       Tylko u nas nie musicie wybierać czy jechać indywidualnie czy w drużynie, każdy uczestnik jest klasyfikowany indywidualnie w klasyfikacji OPEN  i swojej kategorii wiekowej oraz w klasyfikacji PAR na jednym z trzech dystansów do wyboru jeśli wskaże z kim tworzy Team, oraz w klasyfikacji drużynowej!  

Dodatkowym atutem naszego wyścigu jest ograniczenie konieczności przemieszczania się, ponieważ nasze miasteczko jest przez cały czas zlokalizowane w jednym miejscu skąd w większości też startujecie i macie metę etapów ( poza UpHillem)             

Podczas VI edycji każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ będziecie mogli wybrać jeden z 3 dystansów:

– w wersji 4 dniowej: najłatwiejszy FUN, wymagający dystans HARD lub piekielnie ciężki HELL.

Na poszczególnych dystansach czeka na Was odpowiednia porcja kilometrów i przewyższenia:

FUN – do przejechania ok. 90 km z prawie 4200 metrów przewyższenia,

HARD – do przejechania ok. 150 km z przewyższeniem ok. 7000 metrów

HELL – to do pokonania ponad 200 km z przewyższeniem ok. 9000 metrów!

Każdego dnia będziecie zdobywać inną wieżę , każdy dzień będzie inny.

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »