Bike Maraton – Szklarska Poręba

Po starcie krótki podjazd wzdłuż nartostrady Lolobrygida, po czym szerokimi leśnymi drogami z tendencją w dół.

FUN: bez większych trudności technicznych, najbardziej wymagający zjazd Czeską Ścieżką (niebieski szlak turystyczny) oraz zjazd do wyciągu narciarskiego przed metą. Większość trasy poprowadzona szerokimi leśnymi szutrami.

CLASSIC: Przed rozjazdem jeden krótki techniczny zjazd z Bucznika, następnie podjazd na Kociołki i krótki techniczny zjazd z nich, w dalszej części trasy 3km podjazd na Wysoki Most, techniczny zjazd Czeską Ścieżką i do mety interwałowo na zmianę góra – dół.

MEGA: Przed zjazdem trasy CLASSIC jeden krótki techniczny zjazd z Bucznika, po rozjeździe techniczny kamienisty zjazd zielonym szlakiem turystycznym do rzeki Kamiennej, następnie 1,5km ścieżką wzdłuż rzeki i dalej ciężki podjazd do pierwszego bufetu. Od bufetu podjazd na Kociołki i krótki techniczny zjazd z nich. Po minięciu asfaltu w Michałowicach poruszamy się naprzemiennie singletrackami Olbrzymy (Dopler, Skarbek, Rokitnik) i ścieżkami leśnymi (odcinek trasy dość mocno interwałowy), i tutaj czekają 2 znaczące podjazdy : 1,5km Cichą Doliną oraz 4,5km Rokitnikiem wraz z niebieskim szlakiem turystycznym do bufetu przed Grzbowcem. W dalszej części trasy 3km podjazd na Wysoki Most, techniczny zjazd Czeską Ścieżką i do mety interwałowo na zmianę góra – dół.

GIGA: pokonuje trasę MEGA dwukrotnie bez początku i ostatnich 2km trasy, którą pokonuje raz.

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »