Triathlonowy weekend w Sycowie!

Syców po raz drugi będzie miastem gospodarzem najstarszego i największego cyklu triathlonowego w Polsce. Zawody Garmin Iron Triathlon odbędą się 10 lipca 2022 – zapisy trwają pod TYM linkiem.

Gmina Syców należąca do aglomeracji wrocławskiej, to bez wątpienia doskonałe miejsce do organizacji zawodów triathlonowych w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon. Ogromne zainteresowanie i oczekiwanie zawodników na kolejną datę w tej niezwykłej lokalizacji są ku temu najlepszym przykładem. Triathloniści,  którzy wystartowali w tegorocznej edycji cyklu docenili walory Sycowa, a dzięki niezwykle szybkiej trasie wielu z nich mogło się cieszyć z powodu ustanowienia nowych rekordów życiowych. 

Syców to przede wszystkim doskonale skomunikowana miejscowość położona tuż przy trasie S8 w odległości jedynie 60 km od Wrocławia. Szybki i prosty dojazd będą  tu mieli zawodnicy z różnych części kraju, m.in. z Łodzi (ok. 155 km), z Poznania  (ok. 170 km), z Katowic (ok. 190 km), czy z Częstochowy (ok. 140 km). 

Oprócz świetnego dojazdu miasto Syców posiada również doskonałą infrastrukturę do organizacji imprezy triathlonowej. Podczas Garmin Iron Triathlon Syców 2022 etap pływacki rozegra się w Zalewie Stradomia Wierzchnia. Po pływaniu na zawodników będzie czekała niezwykle szybka trasa kolarska z dobrej jakości asfaltem. Prosta, szeroka trasa i ze świetną nawierzchnią to niebywały atut tej lokalizacji, który w tym roku pozwalał na śrubowanie wyników na poszczególnych dystansach. Tradycyjnie na zakończenie triathloniści będą mieli do pokonania etap biegowy, który poprowadzony zostanie ścieżkami w okolicach zalewu. 

„Ubiegłoroczne zawody Garmin Iron Triathlon wywarły na nas ogromne wrażenie. Z podziwem patrzyliśmy na zmagania zawodników w ten upalny dzień. W tym roku impreza będzie dużo ciekawsza, gdyż organizatorzy zapewniają jeszcze więcej atrakcyjnych konkurencji. Przyjeżdżajcie do Gminy Syców. Chcielibyśmy, aby Wasz  pobyt u nas był przyjemny i z wrażeniami, które z radością zabierzecie ze sobą.  Czekamy na Was w lipcu nad Zalewem Stradomia!” – zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Syców, Dariusz Maniak

Rywalizacja w Sycowie ponownie odbędzie się na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4  IM oraz 1/8 IM. 1/2 IM składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km  biegu. Popularna “ćwiartka” – 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy  na rowerze i 10,55 km biegu. Wielu amatorów, jak i debiutantów wybiera dystans  1/8 IM, w którym mają do przepłynięcia 0,475 km, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu. Oprócz startów indywidualnych nie zabraknie również  możliwości rywalizacji w trzyosobowej sztafecie, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. 

W ramach cyklu GIT rozegrane zostaną również zawody biegowe dla dzieci  i młodzieży pod nazwą Garmin Junior. W zależności od kategorii wiekowej, najmłodsi będą mogli wziąć udział na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m  i 1000 m. 

W tym sezonie organizatorzy przygotowali również możliwość rywalizacji dla miłośników pływania. 9 lipca 2022 roku po raz pierwszy w Sycowie odbędą się zawody  Aqua Speed Open Water Series, na których zawodnicy będą mieli do wyboru jeden  z trzech dystansów: ok. 0,95 km (limit czasu: pół godziny, ok. 1,9 km (limit czasu: 1  godzina) oraz ok. 3,8 km (limit czasu: 2 godziny). Na wszystkich dystansach AQUA  SPEED Open Water Series obowiązywać będzie rolling start. Meta znajdować się  będzie po wyjściu z wody, po minięciu bramy mety. 

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »