Bike Maraton – Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój dostarcza wielu sportowych atrakcji odwiedzającym go turystom, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. Góry Izerskie należące do pasma Sudetów, przyciągają turystów niepowtarzalnym urokiem dziewiczej natury. Dzięki znakomitym warunkom do jazdy na rowerze można pokonywać trasy, podziwiając jednocześnie piękno Gór Izerskich. Jedną z najciekawszych tras jest szlak ze Stogu Izerskiego na Halę Izerską.

Trasa ta leży w Strefie Ciemnego Nieba. Warto wiedzieć, że Hala Izerska jest jednym z najciemniejszych miejsc w Polsce i jest praktycznie uwolniona od światła. Dzięki temu, że jest tam ponad dwudziestokrotnie ciemniej niż na terenach zamieszkanych, można zobaczyć tam około 20 razy więcej gwiazd niż na innych terenach. Dlatego jeśli ktoś zdecyduje się na przejażdżkę rowerową po zmroku, może liczyć na niezapomniane widoki gwiazd na Hali Izerskiej.

Góry Izerskie od lat przyciągają tysiące rowerzystów. W ciepłej porze roku to doskonały sposób na poznawanie tych gór. Kilometry tras dostosowanych zarówno do rowerzystów, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z górami jak i zaawansowanych cyklistów.

Udostępnij

  • Udostępnij na Facebook
  • Udostępnij na Twitter
Translate »